Системи автономної каналізації для великих об'єктів ZS 25-300
Системи автономної каналізації ZS 25 - 300 призначені для очищення побутових стічних вод групи котеджів і котеджних селищ, таунхаусів, готелів, турбаз, адміністративних будівель, кафе і ресторанів, АЗС, дитячих оздоровчих таборів та інших великих об'єктів комерційного та некомерційного значення.
Автономна каналізація ZS 25 - 300 має широкий діапазон продуктивності - від 5,0 м3 / добу до 60 м3 / добу. Кількість постійно проживаючих жителів - від 25 до 300 осіб.
Системи ZS 25 - 300 стійки до сезонних простоїв і коливань обсягу скидання. Можуть монтуватися в будь-яких геологічних умовах, при будь-якому рівні грунтових вод.
Переваги:
- не вимагає примусової подачі кисню (відсутність компресорів)
- монтаж за 3 днябез витрат на бактерії;
- суцільнолитий корпус, відсутність швів і наявність ребер жорсткості;
- призначена для постійного і сезонного використання, стійкі до тривалих простоїв;
- стійки до залповим скиданням;
- ступінь очищення до 98%;
- 90 хвилин в рік на обслуговування;
- термін експлуатації - більше 50 років;
- гарантійний термін на обладнання - 10 років.
Принцип дії
Заснований на європейською технологією биофильтрации (яка не має аналогів на українському ринку) і відбувається в три етапи.
На першому етапі стічні води потрапляють в септик, який складається з 3-х секцій з переливами між ними, де відбувається їх механічне очищення.
У першій секції здійснюється першорядна груба очистка (осідання) від зважених дрібних і великих частинок.
У другій секції відбувається розкладання хімічних сполук утворилися в результаті використання різних миючих засобів.
У третій секції відбувається кінцеве освітлення за рахунок відстоювання зважених часток. Після септика стічні води самопливом потрапляють в блок еквалайзера - буферна ємність з насосом для рівномірного розподілу стічних вод в біофільтр (ZS 30 - 300).
На другому етапі механічно очищені стічні води потрапляють в біофільтр, де проводиться біологічна доочищення аеробними бактеріями без застосування компресорів та штучного нагнітання повітря. Циркуляційний насос багаторазово розбризкує воду через форсунку над пластиковими шайбами. На поверхні пластикових шайб утворюється біоплівка з аеробних бактерій і комплексу мікроорганізмів, які руйнують органічні забруднення стічних вод. Процес утворення біоплівки відбувається без додавання в систему штамів мікроорганізмів і займає від 7 до 14 днів.
Аеробні бактерії розщеплюють складні органічні забруднення на прості мінеральні сполуки. Біологічне очищення робить воду повністю прозорою і видаляє неприємний запах. Ступінь очищення до 98%.
На третьому етапі передбачено блок вторинного відстоювання і доочистки. У блоці осідають і затримуються дрібні частинки відпрацьованої біоплівки з біофільтра за допомогою кам'яного волокна. При потребі вторинного використання води на полив або скидання у відкриті водойми блоки вторинного відстоювання і доочистки укомплектовуються функцією знезараження, яка є додатковою функцією і не входить в стандартний комплект поставки.
Вода, що пройшла очищення в системах автономної каналізації ZS 25 - 300, не має запаху, безбарвна і абсолютно нешкідлива для навколишнього середовища. Залежно від водовбирною здатності грунту вона може:
- скидатися в грунт (поле або траншея підземної фільтрації, фільтруючий колодязь);
- відводитися на рельєф (кювет, яр, канава, балка, траншея);
- використовуватися для дренажного поливу.
Блоки управління систем автономної каналізації ZS 50 - 300 оснащені GSM модулем з підключеним інтернет з'єднанням GPRS. Інтернет підключення має статичний IP-адресу, через який здійснюється підключення до сервера компанії "Системи автономної каналізації".
За допомогою прямого інтернет з'єднання фахівці компанії дистанційно здійснюють контроль і діагностику обладнання, виробляють індивідуальну настройку роботи системи очищення стічних вод.
Обслуговування ZS 23-300
Для ефективної роботи систем очищення стічних вод ZS 25 - 300 необхідно проводити просту процедуру обслуговування.
Під час обслуговування системи видаляється накопичився нерозчинний осад і жир в септику (раз на рік) після чого наповнюється чистою водою без додавання спеціальних біодобавок (бактерій).
На дні біофільтра поступово накопичується осад, який являє собою надлишок біоплівки. Осад відкачується асенізаційним автомобілем одночасно з обслуговуванням септика. Пластикові шайби, насоси і форсунка в біофільтрі промиваються чистою водою 2 рази на рік.
В системі проводиться заміна комплекту кам'яного волокна кожні 1 раз в 6 місяців. Кам'яне волокно - це 100% природний матеріал, який можна легко компостувати.
Преимущества:
- не требует принудительной подачи кислорода (отсутствие компрессоров)
В аэротенках же, используется постоянное нагнетание воздуха компрессором. Поломка компрессора или отсутствие электроэнергии на протяжении 3 часов приводят к гибели биомассы. Как следствие — потеря времени на проведение повторных пуско-наладочных работ и «зарождение» новых микроорганизмов. Работы выполняются специализированным персоналом.
- монтаж за 3 днябез расходов на бактерии;
- цельнолитой корпус, отсутствие швов и наличие ребер жесткости;
- предназначена для постоянного и сезонного использования, устойчивы к длительным простоям;
- стойки к залповым сбросам;
- степень очистки до 98%;
- 90 минут в год на обслуживание;
- срок эксплуатации – более 50 лет;
- гарантийный срок на оборудование – 10 лет.